Co říkají historické tabulky o více než půl století běhu na Českou chalupu: kolik nás běhá, jak rychle, v jakém věku a kdo se vrací nejčastěji.
Ročníků
55
1971–2025
Zaběhnutých časů
11 346
průměrně 206 na ročník
Různých běžců
5 295
61,6 % běželo jen jednou
Klubů
1 597
přejmenované kluby sečtené
Rekord muži
10:45
Krutský Tomáš, 2000
Rekord ženy
11:47
Balatková Helena, 2003
Nejvíc běžců v roce 1972 (708), nejméně v roce 2020 (57).
| Rok | Muži | Ženy | Celkem | Podíl žen |
|---|---|---|---|---|
| 1971 | 94 | 21 | 115 | 18,3 % |
| 1972 | 548 | 160 | 708 | 22,6 % |
| 1973 | 436 | 125 | 561 | 22,3 % |
| 1974 | 251 | 71 | 322 | 22 % |
| 1975 | 195 | 27 | 222 | 12,2 % |
| 1976 | 215 | 21 | 236 | 8,9 % |
| 1977 | 242 | 13 | 255 | 5,1 % |
| 1978 | 241 | 18 | 259 | 6,9 % |
| 1979 | 207 | 13 | 220 | 5,9 % |
| 1980 | 218 | 13 | 231 | 5,6 % |
| 1981 | 118 | 5 | 123 | 4,1 % |
| 1982 | 259 | 44 | 303 | 14,5 % |
| 1983 | 217 | 57 | 274 | 20,8 % |
| 1984 | 217 | 58 | 275 | 21,1 % |
| 1985 | 209 | 49 | 258 | 19 % |
| 1986 | 233 | 60 | 293 | 20,5 % |
| 1987 | 238 | 53 | 291 | 18,2 % |
| 1988 | 189 | 50 | 239 | 20,9 % |
| 1989 | 246 | 67 | 313 | 21,4 % |
| 1990 | 135 | 59 | 194 | 30,4 % |
| 1991 | 116 | 40 | 156 | 25,6 % |
| 1992 | 118 | 37 | 155 | 23,9 % |
| 1993 | 148 | 67 | 215 | 31,2 % |
| 1994 | 150 | 57 | 207 | 27,5 % |
| 1995 | 71 | 20 | 91 | 22 % |
| 1996 | 155 | 64 | 219 | 29,2 % |
| 1997 | 142 | 40 | 182 | 22 % |
| 1998 | 100 | 42 | 142 | 29,6 % |
| 1999 | 136 | 50 | 186 | 26,9 % |
| 2000 | 130 | 52 | 182 | 28,6 % |
| 2001 | 167 | 69 | 236 | 29,2 % |
| 2002 | 69 | 20 | 89 | 22,5 % |
| 2003 | 72 | 21 | 93 | 22,6 % |
| 2004 | 77 | 21 | 98 | 21,4 % |
| 2005 | 86 | 17 | 103 | 16,5 % |
| 2006 | 68 | 21 | 89 | 23,6 % |
| 2007 | 89 | 31 | 120 | 25,8 % |
| 2008 | 91 | 18 | 109 | 16,5 % |
| 2009 | 67 | 9 | 76 | 11,8 % |
| 2010 | 110 | 28 | 138 | 20,3 % |
| 2011 | 122 | 28 | 150 | 18,7 % |
| 2012 | 114 | 16 | 130 | 12,3 % |
| 2013 | 90 | 19 | 109 | 17,4 % |
| 2014 | 90 | 22 | 112 | 19,6 % |
| 2015 | 88 | 18 | 106 | 17 % |
| 2016 | 93 | 24 | 117 | 20,5 % |
| 2017 | 130 | 61 | 191 | 31,9 % |
| 2018 | 153 | 55 | 208 | 26,4 % |
| 2019 | 126 | 60 | 186 | 32,3 % |
| 2020 | 42 | 15 | 57 | 26,3 % |
| 2021 | 172 | 65 | 237 | 27,4 % |
| 2022 | 179 | 84 | 263 | 31,9 % |
| 2023 | 232 | 112 | 344 | 32,6 % |
| 2024 | 189 | 80 | 269 | 29,7 % |
| 2025 | 206 | 83 | 289 | 28,7 % |
Nejrychlejší čas mužů a žen v každém ročníku. Níž je rychleji.
| Rok | Muži | Ženy | Medián všech |
|---|---|---|---|
| 1971 | 11:51 | 19:09 | 18:49 |
| 1972 | 11:37 | 16:13 | 18:34 |
| 1973 | 11:33 | 14:25 | 18:45 |
| 1974 | 12:58 | 16:40 | 18:49 |
| 1975 | 12:18 | 16:13 | 16:16 |
| 1976 | 11:36 | 16:19 | 16:33 |
| 1977 | 11:42 | 15:09 | 15:46 |
| 1978 | 11:42 | 15:24 | 16:06 |
| 1979 | 11:17 | 15:05 | 15:34 |
| 1980 | 10:59 | 15:14 | 15:31 |
| 1981 | 11:44 | 15:38 | 15:38 |
| 1982 | 11:29 | 15:34 | 15:45 |
| 1983 | 11:24 | 15:10 | 16:16 |
| 1984 | 11:27 | 15:13 | 15:49 |
| 1985 | 10:56 | 15:15 | 15:45 |
| 1986 | 11:14 | 14:15 | 15:31 |
| 1987 | 11:26 | 14:57 | 15:36 |
| 1988 | 11:24 | 14:46 | 15:32 |
| 1989 | 10:51 | 14:06 | 15:15 |
| 1990 | 11:46 | 14:41 | 15:43 |
| 1991 | 11:29 | 14:32 | 15:26 |
| 1992 | 10:52 | 14:17 | 15:05 |
| 1993 | 10:58 | 14:34 | 16:04 |
| 1994 | 10:56 | 13:53 | 15:50 |
| 1995 | 12:12 | 14:47 | 16:51 |
| 1996 | 10:59 | 14:02 | 15:42 |
| 1997 | 10:56 | 13:41 | 15:30 |
| 1998 | 11:07 | 13:16 | 15:42 |
| 1999 | 11:05 | 13:05 | 15:12 |
| 2000 | 10:45 | 13:00 | 15:14 |
| 2001 | 10:58 | 12:37 | 15:35 |
| 2002 | 11:03 | 14:38 | 14:59 |
| 2003 | 11:09 | 11:47 | 15:25 |
| 2004 | 11:16 | 13:53 | 15:15 |
| 2005 | 11:20 | 14:26 | 15:05 |
| 2006 | 11:22 | 13:58 | 15:12 |
| 2007 | 11:26 | 13:42 | 15:22 |
| 2008 | 11:54 | 14:29 | 15:08 |
| 2009 | 11:49 | 15:01 | 15:05 |
| 2010 | 11:50 | 13:51 | 16:01 |
| 2011 | 11:46 | 15:09 | 16:14 |
| 2012 | 11:50 | 15:03 | 16:02 |
| 2013 | 11:58 | 14:19 | 16:05 |
| 2014 | 11:19 | 13:57 | 16:10 |
| 2015 | 12:01 | 15:36 | 15:57 |
| 2016 | 11:13 | 14:53 | 16:35 |
| 2017 | 11:53 | 14:22 | 16:59 |
| 2018 | 11:24 | 14:27 | 16:40 |
| 2019 | 12:06 | 14:59 | 17:38 |
| 2020 | 12:15 | 15:10 | 19:00 |
| 2021 | 11:18 | 15:02 | 17:03 |
| 2022 | 11:39 | 14:04 | 17:15 |
| 2023 | 11:35 | 14:02 | 17:47 |
| 2024 | 11:41 | 14:05 | 17:25 |
| 2025 | 11:31 | 14:17 | 17:12 |
Od 4,1 % v roce 1981 po 32,6 % v roce 2023.
Závod stárne s běžci: z 19,8 let v roce 1971 na 30,6 v roce 2025.
Kolik běžců doběhlo v dané minutě. Medián všech časů je 16:19.
| Minuta | Muži | Ženy |
|---|---|---|
| 10 | 11 | 0 |
| 11 | 180 | 1 |
| 12 | 755 | 1 |
| 13 | 1146 | 20 |
| 14 | 1386 | 88 |
| 15 | 1374 | 186 |
| 16 | 1237 | 287 |
| 17 | 895 | 316 |
| 18 | 622 | 323 |
| 19 | 475 | 285 |
| 20 | 277 | 223 |
| 21 | 186 | 198 |
| 22 | 119 | 157 |
| 23 | 72 | 118 |
| 24 | 45 | 69 |
| 25 | 39 | 50 |
| 26 | 22 | 32 |
| 27 | 18 | 27 |
| 28 | 11 | 24 |
| 29 | 8 | 17 |
| 30+ | 18 | 28 |
Nejvíc startů mají děti a dorost 10–19 let. Bez záznamů s neznámým věkem.
| Věk | Muži | Ženy |
|---|---|---|
| 0–4 | 4 | 1 |
| 5–9 | 91 | 40 |
| 10–14 | 1459 | 890 |
| 15–19 | 1890 | 676 |
| 20–24 | 913 | 237 |
| 25–29 | 951 | 158 |
| 30–34 | 844 | 118 |
| 35–39 | 672 | 114 |
| 40–44 | 668 | 86 |
| 45–49 | 517 | 84 |
| 50–54 | 328 | 26 |
| 55–59 | 164 | 8 |
| 60–64 | 131 | 1 |
| 65–69 | 74 | 0 |
| 70–74 | 42 | 0 |
| 75+ | 16 | 0 |
Medián času ve věkové skupině. Nejrychleji se běhá mezi 20 a 35 lety.
| Věk | Muži | Ženy |
|---|---|---|
| 0–4 | — | — |
| 5–9 | 23:03 | 26:44 |
| 10–14 | 17:11 | 19:24 |
| 15–19 | 14:44 | 18:29 |
| 20–24 | 14:09 | 18:26 |
| 25–29 | 14:50 | 18:12 |
| 30–34 | 15:10 | 17:30 |
| 35–39 | 15:37 | 18:57 |
| 40–44 | 15:45 | 19:12 |
| 45–49 | 16:27 | 19:47 |
| 50–54 | 16:54 | 22:25 |
| 55–59 | 17:47 | — |
| 60–64 | 17:55 | — |
| 65–69 | 19:27 | — |
| 70–74 | 21:05 | — |
| 75+ | 26:03 | — |
61,6 % běžců má v tabulkách jediný start. Nejdéle se vrací Škoda Přemek: 1972–2025.
| Počet startů | Běžců |
|---|---|
| 1 | 3262 |
| 2 | 917 |
| 3 | 416 |
| 4 | 217 |
| 5 | 150 |
| 6 | 98 |
| 7 | 41 |
| 8 | 39 |
| 9 | 27 |
| 10+ | 128 |
Tři a více výher, podle nejrychlejšího času ročníku.
Počet startů. Přejmenované kluby a různé zápisy téhož klubu jsou sečtené.
| Desetiletí | Ročníků | Startů | Na ročník | Podíl žen | Medián | Nejlepší muž | Nejlepší žena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1970–1979 | 9 | 2 898 | 322 | 16,2 % | 17:18 | 11:17 | 14:25 |
| 1980–1989 | 10 | 2 600 | 260 | 17,5 % | 15:38 | 10:51 | 14:06 |
| 1990–1999 | 10 | 1 747 | 175 | 27,2 % | 15:42 | 10:52 | 13:05 |
| 2000–2009 | 10 | 1 195 | 120 | 23,3 % | 15:15 | 10:45 | 11:47 |
| 2010–2019 | 10 | 1 447 | 145 | 22,9 % | 16:31 | 11:13 | 13:51 |
| 2020–2029 | 6 | 1 459 | 243 | 30,1 % | 17:22 | 11:18 | 14:02 |
Zdroj: historické výsledkové listiny v databázi webu, stav k 2. 11. 2026. Stejného běžce poznáme podle jména a ročníku narození, takže překlep ve výsledcích ho může rozdělit na dva.